Благодійність – звичка з дитинства




У благодійності може брати участь вся родина. Справа може знайтися для всіх членів сім‘ї, навіть для наймолодших. Пропонуємо поради, які гарантовано зроблять вашу родину міцніше та ще добріше, а дітей навчать з малих років брати участь у благодійності.

Чому важливо, щоб діти брали участь в благодійності?


Вочевидь, що, беручи участь в справжній благодійності з дитинства, людина стає уважніше, добріше та відповідальніше. Він відчуває себе більш щасливим. Не менш важливо для життя практична сторона благодійності: приховувати перед дітьми недосконалість світу безглуздо, але нарікати і плакати з цього приводу теж, як і миритися перед цією недосконалістю. Переводячи добрі справи в практичне русло, ми беремо проблеми під контроль і стаємо не такими беззахисними перед ними. Ми краще застраховані від мінливостей та ударів долі.

Як зробити благодійність особистим вибором дитини, не нав‘язуючи і не примушуючи?

Як правило, у сучасних батьків бракує часу для того, щоб вести абстрактні бесіди про добро, зло та справедливість. Подавайте приклад справою. Беріть участь в добродійності самі, розповідайте про це дітям, обговорюйте в родині свої добрі справи, запитуйте їх думки, разом вибирайте, кому допомагати, беріть дітей на акції.

Доброта починається вдома

Щоб все було чесно, добрі справи треба починати робити для найближчих – родичів, домочадців, наших улюбленців, сусідів, друзів. Допомагати по будинку, бути ввічливими і поважними, проявляти увагу – це вже дещо й це не завжди так просто. Не соромтеся просити посильної допомоги, коли вона потрібна. На прикладі сім‘ї, родичів та друзів вчимося бути терпимими до тих, хто не згоден з нами, хто не схожий на нас, допомагати тим, хто просить про допомогу.Що можуть зробити діти?

Починаючи з 4-5 років діти можуть брати участь в благодійності. У них немає грошей, але у них є одяг та іграшки (це ж їхні речі, чи не так?), з яких вони виростають. Ними можна поділитися з іншими дітьми. Поясніть, навіщо це потрібно, запропонуйте самостійно вибрати, що дитина готова віддати іншим, віднесіть речі разом.

Навіть з маленькими дітьми можна брати участь в благодійних акціях - самих різних. Це може бути спектакль або творчий майстер-клас, гра або спортивне змагання. Ви робите благодійну пожертву, і це як ніби ви купуєте квиток, а дитина бере участь у захоплюючій і благородній справі, і це значення теж треба пояснити дитині.

Навіть маленькі діти можуть разом з вами годувати птахів взимку або збирати дріб‘язок в скарбничку. Ні для кого не секрет, що на акціях зі збору дріб‘язку збираються великі суми, які можуть врятувати життя. І це дуже круто усвідомлювати.

Навіть маленькі діти можуть сортувати відходи або робити з них вироби, тим самим допомагаючи зберігати природу. Це може бути захоплюючою грою.

Старші діти можуть зробити більше – підписувати листівки для літніх людей в будинках для людей похилого віку, брати участь в акціях з прибирання парків або садити дерева, пекти печиво для благодійної акції або грати в благодійному спектаклі. Ярмарок або спектакль можна допомогти організувати. У деяких школах є традиції проведення таких ярмарків. Можна здавати макулатуру, причому в наші дні – це не така проста справа, як в ті часи, коли все виписували газети.

Ще одна шкільна традиція останніх років – акція «Діти замість квітів». Вчителі відмовляються від немислимої кількості букетів на Перше вересня та закликають замість цього зробити пожертвування до фонду. Ну або хоча б розділити суму: одна квітка вчителю, а пожертва – в фонд. Фонд вибирається або в класі, або в родині.

Благодійний день народження або інше свято – таке теж можливо, і якщо на таких акціях для дорослих мова перш за все про гроші, то на дитячий день народження гостей можна попросити принести, наприклад, книжку, розвиваючу гру або іграшку, щоб віддати в благодійний фонд. А потім відвезти зібране разом з дитиною, зняти процес передачі на відео і показати гостям. Їм буде приємно!

Волонтерство

Чим старше, тим більше можливостей участі в благодійних або волонтерських проектах. Можна допомагати в організації акцій або організувати свою.

Важливо розуміти, що волонтерство – це безоплатна допомога, а не підробіток. Шахраї, що видають себе за благодійні фонди, часто залучають підлітків до збору нібито пожертвувань. Вони дають їм ящики, щоб збирати гроші на вулицях або в транспорті, обіцяючи за це відсоток від зібраних коштів. Не допускайте цього – це обман і поганий досвід і для вас, і для дитини, і для суспільства. Ваша дитина може постраждати, потрапити в поліцію або просто в незручну ситуацію. Якщо у неї є бажання поволонтеріть, допоможіть її вибрати організацію, де вона зможе реалізувати своє бажання - з користю для інших і для себе. І найголовніше – це повинно бути власним вибором і приносити задоволення, тоді все просто.

Інші новини в розділі Медіа.