Угода про захист Світового океану




Країни-члени ООН схвалили історичну угоду про захист Світового океану. 30% океанських вод перебуватимуть під охороною до 2030 року.

Йдеться про міжнародні океанські води поза державними кордонами. Документ передбачає створення морських зон, що охороняються. До 2030 року під охорону підпаде третина всіх міжнародних вод, тоді як нині - лише 1,2 відсотка океану. В зонах, що охороняються, діятимуть обмеження на рибальський промисел, маршрути судноплавства і видобуток корисних копалин. Також будуть встановлені основні правила проведення оцінки впливу на навколишнє середовище комерційної діяльності в океанах.

Україна зараз зазнає масштабної екологічної шкоди через вплив війни й має загрозу значного зменшення біорізноманіття, в Чорному морі в тому числі. Соціальна відповідальність бізнесів зокрема пов’язана з внеском у поліпшення стану довкілля й буде ще актуальнішою під час відновлення та збереження екосистем України.

Екологічна відповідальність може стати одним з ключових пунктів у програмі КСВ для компаній і бути конкурентною перевагою серед інших бізнесів, адже все більше споживачів надають перевагу компаніям, які вживають заходів для мінімізації шкоди навколишньому середовищу.