Багата благодійність




Американський журнал Forbes, який нещодавно представив рейтинг 400 найбагатших американців, тепер називає найбільших філантропів США.

Кожному учаснику рейтингу мільярдерів присуджувався певний бал за благодійність: враховувалося не просто те, скільки доларів кожен мільярдер передав своїм благодійним фондам за все життя, а число грантів, які видали ці фонди, і прямі пожертви. Оцінка ґрунтувалася на тому, який відсоток від стану пожертвували мільярдери. Лідер списку найбагатших, Джефф Безос, отримав найнижчий бал - одиницю, як і Ларрі Еллісон, Ілон Маск, Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найвищу оцінку - п‘ятірку - отримали всього 10 мільярдерів, в тому числі Уоррен Баффет і Джордж Сорос.

Уоррен Баффет став лідером за загальною сумою пожертв: Forbes оцінив її в $40 млрд.Біллу Гейтсу, теж відомому своєю благодійною роботою через спільний з дружиною фонд, Forbes USA присудив четвірку - як і Майклу Блумбергу. Маккензі Скотт, яка мала намір в добродійності «не зупинятися, поки сейф не спорожніє», Forbes USA дав всього два бали. Така ж оцінка у засновника Twitter Джека Дорсі, який в квітні пообіцяв витратити на благодійність $1 млрд (третина свого стану на той момент): Forbes пояснив, що не брав до уваги обіцянки, тільки вже зроблені пожертви.
Очолив рейтинг філантропів США Уоррен Баффет, він в цілому передав на благодійність більше $73.5 млрд, більшу частину через фонд Білла і Мелінди Гейтс.
2-е місце у Джорджа Сороса, він, за даними видання, витратив за все життя - 64% свого статку, близько $15 млрд.

Всього американського списку Forbes, пожертвували на благодійні цілі понад 171 млрд. доларів.