Жертвуючи біткоіни: цифрова валюта в благодійності




Кріптовалютний бум торкнувся всіх. Не залишився осторонь і третій сектор: благодійність та НКО – ті, для кого основне завдання не тільки розподілити кошти серед нужденних, але й залучити їх. Як і в інших галузях, згадка ключових слів і готовність використовувати нові технології гарантувало учасникам успіх і увагу. Більшість тих, хто ризикнув швидко потрапили на Олімп кріптовалютной благодійності.

Ще рік тому ніхто не міг передбачити, як зміняться умови роботи всіх організацій в 2021 році. Коронавірус і карантинні заходи підштовхнули компанії до масштабного уходу в онлайн, і НКО не стали винятком. Багато процесів довелося терміново переводити в онлайн, а разом з тим впроваджувати нові інструменти цифровізації, щоб не втратити ефективність наданої допомоги і зберегти прозорість роботи.

Зарубіжні НКО перейшли до практики фандрайзингу через криптовалюту ще п’ять років тому. Старожили благодійності – Greenpeace, The Water Promise, United Way – завели цифрові гаманці, а громадська організація Fidelity Charitable за два роки пандемії, працюючи з біткоінами зібрала $7 млн.
Люди готові жертвувати, а кріптовалюти - не тільки спекулятивний інструмент, а й спосіб допомогти.

Допомагати можна по-різному

У 2017 році невідомий користувач, який на стадії становлення галузі став володарем великої кількості біткоінів, вирішив витратити 5 тисяч біткоінів на благі справи і заснував фонд Pineapple, що розподіляє кріптовалютні пожертвування. Вдалося розподілити кошти між 60-ма благодійними організаціями. Сума пожертвувань в доларовому еквіваленті становить понад 55 млн. доларів.

Інший приклад: актор та інтернет-підприємець Ештон Катчер пожертвував на «Фонд дикої природи Елен» кріптовалюту XRP на 4 млн. доларів.

Кріптовалюта офіційно закріпилися на вищому рівні НКО

Піонером інтеграції виявилася Організація Об’єднаних Націй, чиї численні підрозділи почали застосовувати нові технології в своїй роботі. Як приклад – залучення ігрової індустрії до участі в благодійних проектах. Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ - випустив додаток для майнінгу, який можна встановлювати на ігрові комп’ютери з високими обчислювальними потужностями. За 60 днів проведення акції геймерам вдалося добути 85 ETH.

Духовний світ теж не залишився осторонь. У США пожертвування в біткоінах приймають не більше десятка церков християнських конфесій. Лондонська мечеть засвітилася в новинах і цілком успішно залучає кошти. Католики завели дискусію про роль блокчейна в релігії. Не залишилися осторонь і хлопці з швейцарської євангельської церкви. Для релігійних установ кріптомайбутнє тільки настає.

В Україні культура збору коштів за допомогою кріптовалюти тільки зароджується

В Україні першим приймати кріптовалюту став фонд «Таблеточки». Донори фонду анонімно перераховують біткоіни на гаманець організації.
З недавніх пір, і ми також можемо приймати благодійні пожертви за допомогою пірінгової платіжної системи, при переказі біткоінів на гаманець Уфонду: 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp.

Також, пожертвування віртуальної валюти приймає фонд «Корпорація монстрів».

«А що я буду робити з цими біткоінами?»

Мабуть, це найголовніше питання для тих, хто починає замислюватися про розширення фінансового інструментарію. Рішення – відкритий ринок: є численні кріптообмінники. На ваше прохання автор платежу вкаже його категорію – благодійний внесок. Рух по кріптовалютним гаманцях буде відкритим для всіх бажаючих. З огляду на невизначений статус кріптовалюти, звітувати за це не треба. Інтересу для держави й правоохоронних органів ви теж представляти не будете.

Очевидне рішення – партнерство з кріптовалютними компаніями, які внесуть свій вклад в залучення коштів і допоможуть з інфраструктурою обміну. Почати приймати кріптовалюту не складніше, ніж будь-які інші кошти: публікуєте адресу гаманця – 1UFondJDKbYMgVhWsyijyvJoWEGWPggNp на сайті, і закликайте ваших донорів жертвувати.

Зараз, після досягнень першопрохідців, здивувати публіку буде складніше. Доведеться просто відповідати її очікуванням. Можливість приймати пожертвування в кріптовалюті – неминуче майбутнє. Сьогодні це спосіб привернути увагу нової аудиторії. Завтра – можливість утримати стару. Є і філософська сторона питання: віртуальні гроші, з’явившись нізвідки, раптово стали справжнім статком. Правильно, але частина цього статку йде на добрі справи.

Читайте також – У дитинства немає інвалідності: як працює перший в Україні інклюзивний Космотабір.