Яким буде новий навчальний рік: з антисептиками і без масок для молодших класів




Наближається 1 вересня, тисячі учнів по всій Україні готуються до того, щоб повернутися до школи. Але бурхлива пандемія коронавіруса, яка ніяк не вщухає, і карантин, який продовжують подовжувати явно внесуть корективи в навчальний процес. Розповідаємо про те, як будуть вчиться школярі і які правила розробили в уряді.

Нові правила для школярів: з антисептиками і без масок для молодших класів

Про правила і вимоги до нового навчального року в Кабміні почали говорити ще в кінці липня. Було оприлюднено навіть кілька інструкцій. Так, в школах пропонували більше уроків проводити на відкритому повітрі, а всередині приміщення, покрити підлогу розміткою, щоб учні не порушували дистанцію. Але ось, 25 серпня, на брифінгу Міністерство охорони здоров‘я представило оновлені правила для навчання в школах на період карантину.

Нагадаємо, що зараз в країні діє адаптивний карантин з поділом регіонів або окремих міст на «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону» зони, в залежності від рівня поширення коронавіруса.

Якщо всі показники в області будуть знаходитися в межах норми, територія буде включена в «зелену» зону. У тому випадку, якщо область переведуть в «жовту» зону, з‘явиться заборона на відвідування установ соціального захисту. У «помаранчевій» зоні додається заборона на роботу хостелів, туристичних баз, ресторанів в нічний час, розважальних закладів, спортзалів. А вже в «червоній» зоні заборонена робота громадського транспорту, ТРЦ, кафе, ресторанів.

Відвідувати навчальні заклади в містах «червоної» зони також буде заборонено, тому там дітей будуть переводити на дистанційне навчання.
Нагадаємо, що переглядають, до якої зони віднести те чи інше місто/область, раз в сім днів, але в зонах з посиленою небезпекою, карантин можуть послабити не раніше, ніж через 14 днів.
У «помаранчевій» зоні заборонять відвідувати групами більше, ніж 20 осіб заклади вищої освіти (інститути, університети і т.д.), а ось на школи і садочки ця заборона не поширюватиметься.
Для регіонів «помаранчевої» зони педагогам будуть рекомендувати носити захисні щитки, а в «жовтих» і «зелених» зонах - просто дотримуватися соціальної дистанції.Також, в Міністерстві охорони здоров‘я розповіли про нові правила навчання з 1 вересня:
- учням 1-4 класів дозволено пересуватися в навчальних закладах без маски або респіратора;
- допуск вчителів на роботу буде відбуватися тільки після проведення відповідного температурного скринінгу;
- в разі підтвердження коронавіруса у кого-то з учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію і провести відповідні заходи;
- дозатори і антисептики повинні перебувати в закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.

Крім цього, в Міністерстві охорони здоров‘я повідомили, що невдовзі оприлюднять більш докладний список правил.

Що рекомендує МОН: уроки на вулиці і гнучкий графік

Раніше в Міністерстві освіти і науки опублікували рекомендації того, якими ж має бути навчання з 1 вересня. У міністерстві стандартно говорили про необхідність забезпечити всіх масками, антисептиками і не забувати про соціальну дистанції. Також пропонується змінити графік навчання, щоб менше учнів одночасно перебувало в школі.

У МОН рекомендують наступне:
- якщо в учня будуть виявлені симптоми захворювання, потрібно буде його тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні і проінформувати про це батьків;
- пересуватися і заходити в приміщення школи потрібно в масці, під час занять маску можна не використовувати;
- мінімізувати переміщення учнів закладом - наприклад, проводити всі заняття в одному кабінеті;
- скласти розклад так, щоб заняття в різних класах починалися і закінчувалися в різний час;
- по можливості забезпечити проведення занять на свіжому повітрі;
- в туалетах повинні бути антисептик, рідке мило і паперові рушники;
- провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин.

Персонал в школах повинні забезпечити масками з розрахунку: 1 маска на 3 години. А учнів з хронічними легеневими хворобами, розладами імунної системи, цукровий діабет рекомендують перевести на екстернат або дистанційне навчання.

Автор Анастасія Іщенко

Читайте також: НКО та ЗМІ: навіщо ставати друзями