8 серіалів на соціальні теми, які варто подивитися




У минулому році вийшли відразу кілька хороших серіалів на теми, які раніше було не прийнято піднімати в кіно - невиліковні хвороби, смерть, інвалідність, насильство. При цьому мова йде не про документальні фільми, а про глядацькі картини з яскравими героями. Про деякі з них, ми вирішили вам розповісти в нашій добірці.

1. «Дзвоніть ДіКапріо»

Режисер: Жора Крижовніков
У ролях: Олександр Петров, Андрій Бурковський, Юлія Александрова«Дзвоніть ДіКапріо» критики назвали найкращим російським серіалом 2018 року. Притому, що центральна тема фільму раніше була табуйована в кіно - головний герой з ВІЛ. Фінал восьми серійного фільму вийшов в ефір 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. І більш потужної соціальної реклами профілактики ВІЛ, ніж художній «Дзвоніть ДіКапріо», ще пошукати. Серіал зняв автор «Гірко!» та «Найкращого дня» Жора Крижовніков. «Дзвоніть ДіКапріо» на відміну від попередніх комедійних проектів режисера - драма, хоча смішні моменти в серіалі теж є, а також блискучий кастинг і колоритні герої.

Блакитноокий актор Єгор Румянцев (Олександр Петров) - зірка медичної мильної опери «Перша градська», ловелас, гуляка і п‘яниця. Розбиває машини, зриває зйомки, бунтує проти закоханого в нього продюсера. Стрімко змінює коханок, але має особливу слабкість до гримернеці, з якою у нього на зйомках стався короткий роман. У Єгора є зведений брат - Лев (Андрій Бурковський), скромний інтелігент і сім‘янин, ведучий програми про рукоділля на каналі «Мураха ТВ», де давно не платять зарплату. Одного разу Єгор дізнається, що одна з його випадкових подруг померла від СНІДу. Тест актора незабаром показує, що він ВІЛ-інфікований. І світ навколо перевертається - посварившись з ним через зраду продюсер виганяє зі свого шикарного будинку, гонорари прогоріли в сумнівному бізнесі, по кіносередовищу повзуть чутки, колеги відмовляються з ним зніматися. Кар‘єра ж Льва раптом починає налагоджуватися. Його беруть в «Першу градську», роблять нового героя головним, в родині нарешті з‘являються гроші. Але як вірус руйнує організм, так і хвороба Єгора стане катастрофою для всіх причетних до його життя.

2. «Хороший доктор»
Автор ідеї: Девід Шор
У головній ролі: Фредді ХайморПісля казкового успіху «Доктора Хауса» шоураннер Девід Шор вирішив повернутися до медичної тематики і зняти ще один серіал про лікаря. «Хороший доктор» є ремейком корейського серіалу 2013 року. В оригіналі у юнака з аутизмом виявляли талант «бачити наскрізь» пацієнта, тому відправляли його працювати у відділення дитячої хірургії.

Американська версія розповідає про молодого хірурга Шона Мерфі (Фредді Хаймор) з аутизмом і синдромом саванта. Савантизм - хвороба, при який люди з відхиленням в розвитку мають видатні здібності в якійсь області знання (наприклад, прототип героя Дастіна Хоффмана в «Людині дощу» - савант). Шон отримує роботу в хірургічному відділенні лікарні Сан-Бонавентура в Сан-Хосе. Незважаючи на те, що незвичайна поведінка молодої людини лякає і злить колег, він показує себе блискучим лікарем.
Для молодого Фредді Хаймора («Чарлі і шоколадна фабрика», «Артур і мініпути») «Хороший доктор» став другим вдалим драматичним серіалом після «Мотель Бейтсів».

3. «Помаранчевий - хіт сезону»
Автор ідеї: Дженджі Коен
У головній ролі: Тейлор Шилінг.Соціальна драмедія про життя в жіночій колонії, найуспішніший серіал в історії Netflix.
Пайпер, молода дівчина з пристойної сім‘ї, по великій дурості вплутується в кримінальну аферу, через яку її відправляють до тюрьми на довгі роки. Спочатку героїня здається зовсім вже тимдитною, яка загине в жіночій колонії, але з кожним новим сезоном вона стає все більш божевільної. Наприклад, одного разу вона організовує тюремну артіль, яка шиє зручні жіночі трусики. Правда, за п‘ять сезонів що вийшли, в центр сюжету вийшла вже не боротьба головної героїні за виживання, а розбирання численних колоритних фракцій колонії. Серед них персонал з охороною, кухня на чолі з російської бабусею, каста латиносів, сама Пайпер з її спільниками і багато інших.

«Помаранчевий - хіт сезону» найпростіше описати як псевдодокументальне реаліті-шоу в незвичайній локації. Центральної сюжетної лінії як такої немає, натомість у кожній серії героїні вирішують нові нагальні питання. Серіал частково драматичний, в ньому піднімаються актуальні соціальні теми: фемінізм, трансфобія, расизм, сексуальне насильство. Таке вдале поєднання жанрів привернуло дуже велику аудиторію: серіал настільки популярний, що в минулому році Netflix продовжив його відразу на три сезони.

4. «Червоні браслети»
Режисери: Наталія Мещанінова, Сергій Сенцов У ролях: Філіп Єршов, Гліб Калюжний, Денис Парамонов, Анна Михалкова, Дар‘я Мороз, Євген Циганов, Марія Шалаєва, Андрій Казаков, Євген Ситий.
Іспанський серіал 2011 року про життя підлітків у лікарні виявився настільки успішним, що ремейк потім зняли в США та в Росії. «Червоні браслети» написані Альбертом Еспіносою за мотивами його дитячих спогадів про дні, проведених у лікарні. У центрі уваги - шість пацієнтів дитячого відділення, які знаходять в собі сили не падати духом, а подружитися, закохатися і спробувати жити. Російську версію «Червоних браслетів» зняла Наталія Мещанінова. Головних героїв зіграли молоді актори, а в другорядних ролях з‘являються Анна Михалкова, Дар‘я Мороз і Євген Циганов.

Дія розгортається в лікарні для важкохворих підлітків на березі моря. У центрі уваги кілька молодих людей - Олег і Діма з раком гомілкової кістки, Антон з переломами після автомобільної аварії, Ілля з серцевою хворобою, Христина з анорексією і Рома в комі. Незважаючи на важкий стан, діти знаходять можливість розфарбувати лікарню, обговорити дівчат, і намагаються знайти можливість хоч якось підняти настрій тим, кому ще гірше. Нову «банду» друзі називають «Червоні браслети».

5. «257 причин щоб жити»
Режисер: Максим Свєшніков
У головних ролях: Поліна Максимова, Анна Невська, Сергій Годін

У 2018 році показала відразу два драматичних серіала, що піднімають теми онкохворих - «257 причин щоб жити» і «Червоні браслети». Причому обидва з цікавою історією та цікавими героями, відмінно зіграними молодими акторами.

«257 причин щоб жити» поки існує тільки у вигляді пілота, який показали на кінофестивалі «Рух». У центрі уваги дівчина Женя Коврова (Поліна Максимова), яка змогла вилікуватися від раку, але виявила, що в нормальному житті вона нікому не потрібна. Сестра потайки заробляла на благодійних зборах на користь Жені, які з одужанням закінчилися. Наречений залишався поруч тільки з жалості, а сам давно захопився іншою дівчиною. На роботі колеги безцеремонно запитують, заразний чи рак, а начальник просить купити швидше перуку, щоб не лякати клієнтів. Тепер Жені належить почати жити заново в цій реальності.

За словами продюсерів «257 причин щоб жити», їм хотілося зробити серіал, який би тонко балансував між драмою і комедією, і не змішував акценти ні в ту, ні в іншу сторону.

6. «13 причин чому»
Розробка і адаптація: Брайан Йорки
У ролях: Ділан Міннетт, Кетрін Ленгфорд, Крістіан Наварро, Аліша Бо, Брендон Флінн і інші.Доросла і лякаюча історія про тінейджера-самогубцю.

17-річна Ханна Бейкер накладає на себе руки, розкривши вени у ванній. З цього моменту її історія тільки починається: різні люди отримують посилки з касетами, на яких дівчина записала аудіощоденники з тринадцяти частин. Кожна з них адресована знайомим Ханни, яких вона звинувачує в суїциді. Дівчина переказує ключові епізоди останніх місяців життя, і таким чином глядач поступово дізнається, хто і як підштовхнув героїню до самогубства. Спочатку це виглядає як звичайне підліткове ниття, але пізніше причини стають все переконливіше і страшніше.

Шоураннери чесно зізналися, що зняли «13 причин чому», як соціальний серіал, який привертає увагу до проблеми підліткового суїциду і переконує тінейджерів бути уважніше і добрішими один до одного. У авторів навіть вистачило сміливості включити моторошні сцени згвалтування і різання вен, настільки шокуючі, що довелося додати окреме попередження. Думки про серіал розділилися: одним здається, що він допомагає зрозуміти страждання підлітків, інші ж вважають, що «Причини» мало не романтизують суїцид. По крайней мере, цей серіал підштовхнув тінейджерів обговорити з батьками проблеми, про які деякі по дурості розповідають тільки в передсмертній записці.

7. «Все складно»
Режисери: Антон Уткін і Ната Покровська У ролях: Ірина Старшенбаум, Ріналь Мухаметов, Чулпан Хаматова, Олена Бабенко.
Просвітницький фільм про ВІЛ, знятий порталом «Такі справи» та фондом «Потрібна допомога». Творці хотіли змінити ставлення суспільства до ВІЛ, показати, які помилки про хвороби до сих існують. Образ головної героїні написаний на основі 30 інтерв‘ю та документальних історій реальних людей. Головні ролі в картині зіграли Ірина Старшенбаум, Ріналь Мухаметов, Чулпан Хаматова, Олена Бабенко. Всі актори знімалися безкоштовно.

«Все складно» - інтерактивний фільм, в якому глядачі вибирають, як буде розвиватися сюжет. Головна героїня фільму - дівчина Катя, що має ВІЛ-статус з народження. Глядачам належить дізнатися, що говорять обивателі про ВІЛ-позитивних за їх спиною, як реагують сторонні люди на ліки, що доводиться виносити батькам, а також про головні стереотипи про ВІЛ і передачу вірусу. «Все складно» складається з 12 епізодів, в кожному з яких глядачеві потрібно зробити вибір, який вплине на долю Каті і її «Щастяметр", тобто якість життя людини з ВІЛ-статусом. В центрі уваги - романтична історія, що трапилася з головною героїнею і супутні їй складності.

8. «Кінець ***** го світу»
Режисери: Джонатан Ентвістл, Люсі Черняк
У ролях: Алекс Лоутер, Джессіка БарденЄ як мінімум одна причина подивитися цей серіал - зрозуміти, що сьогодні дивляться підлітки. Головний герой Джеймс - старшокласник з психічним розладом, який мріє перейти від вбивств дрібних звірків до вбивства людини. І ось в його школі з‘являється нова - бунтарка Алісса. Разом вони втікають з міста з метою знайти рідного батька дівчини, правда, це все ж мета Аліси, мета Джеймса - як і раніше вбивство.

На британському та американському телебаченні «Кінець *** го світу» став маленькою поп-культурною сенсацією. Критики відзначають гру харизматичних героїв і, звичайно ж, авторський стиль сценарію і режисури, що в принципі характерно для британських серіалів. Складно описати жанр серіалу, тут намішано і романтика, і особистісні кризи, і насильство, і гумор. Швидше, «Кінець» - це чорна соціальна комедія. Але чи витрачати вам дві з половиною години на перегляд восьми серій - вирішувати вам.

Приємного перегляду, друзі!

DONATE