Щедрий Вівторок: що це таке і як долучитися?




1 грудня Україна вже в третій раз приєднається до Міжнародного дня добрих справ - #ЩедромуВівторку. У цей день люди з різних куточків світу можуть допомогти один одному. Розповідаємо, як приєднатися до акції і допомогти тим, хто цього потребує.

Що таке #ЩедрийВівторок?

#ЩедрийВівторок виник ще в 2012 році в США. Його мета - максимально залучити людей в благодійність, шляхом об‘єднання НКО, бізнесу, державних установ і т.д. За останні вісім років - це стало масовим рухом доброти і щедрості. До цієї ініціативи приєднуються учасники з понад 150 країн світу. У 2019 році завдяки #GivingTuesday вдалося зібрати понад мільярд доларів по всьому світу. Україна до цієї ініціативи приєдналася тільки 27 листопада 2018 року.

У #ЩедрогоВівторка немає певного плану дій і обмежень, так як, кожна людина, організація або бізнес можуть втілити в життя власну ідею, проект або захід.
Всеукраїнський день добрих справ проводить Фонд сім‘ї Загорій, Благодійний фонд «Таблеточки», «Клуб Добродії», а також Український форум благодійників. Але до акції постійно приєднуються все нові і нові організації та фонди. А детальніше прочитати про ініціативу можна на її офіційному сайті.

Як приєднатися до цієї ініціативи?

В принципі, ви можете допомагати тому, кому самі вважаєте за потрібне. Але якщо губитеся і не знаєте, який проект підтримати, є спеціальні сайти, де можна вибрати те, що припаде до душі.

Так, Українська Біржа Благодійності запустила сайт dobro.ua, де стартував марафон з десятками проектів. У списку безліч благодійних проектів: збір грошей на захисний одяг для лікарів, на покупку їжі для безхатченків, для дітей з інвалідністю, на обладнання для порятунку передчасно народжених дітей і багато інших.

Для того, щоб надати допомогу, також можна вибрати будь-який благодійний фонд, якому ви довіряєте, або ж запропонувати допомогу людям, які її потребують - безхатченкам, людям з інвалідністю, тим, хто збирає гроші на операції і т.д. Вибір дуже великий, головне, щоб було бажання допомагати.

Вибрати, кому допомогти, можна і на сайті ініціативи #ЩедрийВівторок. До слова, там є відразу дві можливості: приєднатися до вже існуючої ініціативи або ж запропонувати власну.
Якщо ви виберете підтримку існуючої ініціативи, то у вас відкриється «Карта добра», де будуть показані різні благодійні акції по різних регіонах і містах. Там можна детально прочитати про те, хто організовує ту чи іншу акцію, яка саме допомога потрібна.Можна додати і свою ініціативу, для цього доведеться зареєструватися, детально написати про вашу ідею і розповісти про це в соціальних мережах. Це може бути все що завгодно - ярмарок, благодійний концерт, флешмоб або будь-яка інша ініціатива.

До того ж, на сайті можна отримати консультацію щодо ефективної благодійності.

Як допомогти не тільки грошима?

Так, дійсно, багато потребують саме фінансової допомоги. Але якщо у вас немає такої можливості, можна допомогти інакше:

Інформаційна підтримка. Розкажіть про проекти в соціальних мережах, щоб якомога більше людей дізналося про це і приєдналося до ініціативи;
Професійна підтримка. Дуже часто людям потрібні консультації з тих чи інших питань, а все це коштує недешево. Якщо ви, скажімо, психолог, бухгалтер, юрист і т.д., ви можете провести безкоштовні консультації та роз‘яснити важливі аспекти;
Фізична підтримка. У притулках для тварин завжди не вистачає рук, щоб збивати вольєри або допомагати з прибиранням, багатьом літнім людям важко вийти з дому в магазин чи аптеку, і ви цілком в силах допомогти їм з цим.

Адже головне - щире бажання допомогти. А зробити це може кожен, потрібно просто трошки часу, щедрості і доброти.

Автор Анастасія Іщенко

Інші новини та замітки