Інфекції та віруси: причини розвитку раку
Близько 13% всіх виявлених онкологічних захворювань в світі розвинулися через інфекцій та віруси. Такі висновки містяться в новому дослідженні Міжнародного агентства з вивчення раку, опублікованому в Lancet Global Health.

Дослідники на чолі з доктором Катрін де Мартель проаналізували базу даних GLOBOCAN 2018 і виявили 2,2 млн діагностованих випадків раку, які розвинулися в зв‘язку з інфекційними захворюваннями. Це 13% всіх онкологічних діагнозів в світі, поставлених у 2018 році (за винятком не зв‘язані з меланомою захворювання на рак шкіри). 780 тис. - кожен третій випадок - виявлені в Китаї.

Найбільше онкологічних захворювань - 810 тис. діагнозів, переважно аденокарцином шлунка, - викликано хелікобактерної інфекцією. Рак, пов‘язаний зі збудником цієї інфекції - мікроорганізмом Helicobacter pylori, найбільш поширений на Близькому Сході, у Східній Азії, Латинській Америці та Східній Європі, відзначають дослідники.На другому місці - вірус папіломи людини (ВПЛ), що викликав 690 тис. захворювань. 80% цих діагнозів - рак шийки матки. Регіони з високим ризиком раку, пов‘язаного з ВПЛ, - Східна Азія і Африка.

Гепатит В привів до 360 тис. випадків, а гепатит С - до 160 тис. випадків онкозахворювань, обидва в основному сприяють розвитку гепатоцелюлярної карциноми.

Захворюваність значно варіює в різних регіонах планети, зазначають дослідники. Найбільше діагнозів виявлено в Східній Азії (37,9 випадку на 100 тис. людино-років) і Африці (33,1), найменше - в Північній Європі (13,6) і Західної Азії (13,8). Найяскравіше залежність між захворюваністю на рак, викликаної інфекцією, і рівнем розвитку країни простежується у випадку з ВПЛ: від 6,9 випадку на 100 тис. людино-років в країнах з високим доходом до 16,1 - у бідних країнах.

Хоча рак в основному розглядається як незаразне захворювання, роблять висновок дослідники, необхідні програми, націлені на боротьбу з інфекціями, особливо в країнах і групах населення, що піддаються високому ризику.

Читайте також: Не смерть, а друге життя!