Без щеплень нікуди: необхідні дитячі щеплення і поради перед вакцинацією
Щеплення дітей - це завжди дуже серйозне і неоднозначне питання. У наш час існує дуже багато різних думок і переконань на рахунок щеплень, і батьки не завжди знають яке рішення їм варто прийняти. У сьогоднішній статті ми розповімо чому вакцинація дітей в Україні є необхідною.

ВООЗ офіційно визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству. Згідно з дослідженнями даної організації щеплення від небезпечних інфекцій є одним з найбільш економічно ефективних способів уникнути захворювань і запобігає 2-3 мільйонам смертей на рік.
До того ж, варто звернути увагу, що з 1 вересня 2019 року, державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Про ефективність вакцинацій для дітей

Суть профілактичних щеплень полягає в тому, що в організм вводиться медичний препарат - вакцина, у відповідь на що організм виробляє особливі клітини - специфічні антитіла, які захищають людину від відповідних хвороб.
За словами доктора Комаровського щеплення дітям однозначно потрібно і робити це необхідно в чітко призначені педіатром терміни так як, чим більше ви точні, тим вище профілактична ефективність.

Суть профілактичних щеплень полягає в тому, що в організм вводиться медичний препарат - вакцина, у відповідь на що організм виробляє особливі клітини - специфічні антитіла, які захищають людину від відповідних хвороб.
За словами самого популярного педіатра України доктора Комаровського, прививати дітей однозначно потрібно і робити це необхідно в чітко призначені педіатром терміни так як, чим більше ви точні, тим вище профілактична ефективність.

Ще в минулому році, МОЗ України опублікували календар дитячих щеплень на цю осінь. Згідно з ним українським дітям робитимуть тепер щеплення від туберкульозу тільки 1 раз на 3-5-у добу після народження. Потім до семирічного віку малюкам необхідно виконувати пробу на туберкульоз, реакцію Манту, яка зможе показати відсутність цієї інфекції в організмі дитини. Також новонародженим в перші 24 години їх життя повинні робити щеплення на гепатит В, що є вірусною інфекцією, яка вражає печінку. Найбільше наражаються на небезпеку діти до 1 року, тому лікарі радять батькам не зволікати з рішенням робити це щеплення малюку. Дуже важливо отримати всі три вакцини - в першу добу, в 2 місяці і 6 місяців, від цього залежить рівень захисту дитини. З літа 2019 зробити щеплення можна буде в приватних пологових будинках і перинатальних центрах, а також у доктора ФОП або приватній клініці - у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписали декларацію.

У віці 1 року дитині потрібно зробити вакцину КПК (кір, паротит, краснуха), потім в 6 років провести планову ревакцинацію для забезпечення захисту від цих захворювань. Зараз в Україні поставляють вакцину Пріорікс, що перекваліфікована ВООЗ - найнадійнішою і авторитетною організацією в сфері охорони здоров‘я в світі.

Інформацію про залишки і наявність по регіонах України імунобіологічних препаратів, закуплених за кошти Державного бюджету, можна знайти за посиланням.Крім того, в календарі щеплень згадується про щеплення дітей від дифтерії і правця в 2, 4, 6 і 18 місяців, ревакцинацію проводять в 6 років, далі кожні 10 років життя. Це щеплення є дуже важливою для вашої дитини, так як через низький рівень вакцинації експерти прогнозують можливий ризик появи спалаху дифтерії, гострого інфекційного захворювання, що характеризується запаленням слизових оболонок рото- і носоглотки, а також явищами загальної інтоксикації, ураженням серцево-судинної, нервової та видільної системи. Правець є ще одним гострим захворюванням, токсин якого діє на нервову систему і призводить до сильних, болючим судом м‘язів. За відомостями CDC (федерального агентства міністерства охорони здоров‘я США) 99% людей, які мають щеплення від цих двох захворювань, не хворіють ними. Разом з дифтерією і правцем з двомісячного віку починають робити щеплення від коклюшу. Коклюшна вакцина випускається, як правило, в комбінації з дифтерійними і столбнячними анатоксинами (АКДС).

Також, в ці вікові терміни проводиться обов‘язкова вакцинація від поліомієліту, яка повторюється в 6 і 14 років. Поліовірус поширюється від людини до людини найчастіше через брудні руки, заражену їжу і воду. Шести доз вакцини достатньо, щоб сформувати імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Останньою серед десяти обов‘язкових щеплень у дитячому віці є вакцинація від ХІБ-інфекції. Гемофільна інфекція може викликати менінгіт, пневмонію, отит, інші запальні гнійні захворювання. Згідно з опублікованими даними ВООЗ, дитина має отримати 2 дози вакцини у віці 2-х і 4-х місяців і ревакцинацію в 6 років. Вакцина не включає живих мікроорганізмів, тому захворіти гемофільної інфекцією після щеплення неможливо.

І на завершення, ми публікуємо кілька порад від доктора Комаровського, яких треба дотримуватися перед вакцинацією дітей:- Мінімізуйте навантаження на систему травлення. Ні в якому разі не потрібно примушувати дитину їсти. За добу до вакцинації по можливості обмежуйте обсяг і концентрацію їжі, що з‘їдається. Також не слід приймати їжу мінімум за годину до самого щеплення.

- Обмежте спілкування дитини з людьми, особливо з дітьми протягом 3-4 днів до щеплення. Крім того, постарайтеся уникати місць великого скупчення людей - магазинів, ресторанів, громадського транспорту і багатолюдних заходів.

- Не одягайте на малюка занадто багато одягу, в якій йому може бути жарко. Буде вкрай небажано, якщо щеплення зроблять дитині що сильно пропотіла, та з дефіцитом рідини в організмі.

- Перед самою вакцинацією в поліклініці по можливості намагайтеся уникати контакту з іншими людьми.

Бережіть себе і своїх рідних!

Читайте також: Що таке персоналізована медицина та як вона може допомогти онкохворим і не тільки?