Всесвітній день боротьби проти раку: 5 факторів, що викликають захворювання
4 січня відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Ми підготували матеріал про найпоширеніші фактори, які можуть викликати захворювання.

Сьогодні, 4 лютого, в усьому світі відзначається День боротьби проти раку. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності про рак як про одне з найстрашніших захворювань сучасності, а також привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання.Найбільш поширені типи раку серед чоловіків і жінок відрізняються один від одного:

П‘ять основних факторів, що викликають рак:

1. Ожиріння.
Надмірний рівень інсуліну, властивий людям з ожирінням, стимулює розвиток ракових пухлин в кишечнику або підшлунковій залозі.
2. Алкоголь.
Зловживання алкоголем збільшує ризик розвитку пухлини в ротовій порожнині, гортані і стравоході, печінки, молочної залозі і товстій кишці (у чоловіків).
3. Тютюн.
Куріння може викликати рак легенів або рак ротової порожнини. При вдиханні диму хімікати проникають в кровотік і транспортуються по всьому тілу.
4. Робоче місце.
Робочі обов‘язки деяких людей зобов‘язують їх контактувати з небезпечними канцерогенними речовинами. Наприклад, у працівників фарбувальної промисловості рак сечового міхура знаходять частіше, ніж у інших людей.
5. Ультрафіолет.
Ультрафіолетове сонячне випромінювання є основною причиною виникнення раку шкіри. Ультрафіолетове світло в солярії також шкідливий.

На пошук ліків по боротьбі з раком, щорічно виділяються величезні кошти з бюджетів багатьох розвинених країн, але на даний момент більшість стратегій боротьби з раком спрямовані скоріше на запобігання хвороби, ніж на її лікування.

У цій справі особливу роль відіграють урядові програми, спрямовані на інформування населення про ризики розвитку ракової пухлини.

Тому щороку 4 лютого ВООЗ спільно з Міжнародним агентством з вивчення раку і Об‘єднанням з міжнародного контролю раку запускають медіа-кампанію, яка просуває стратегії щодо запобігання онкологічних захворювань.

Як не захворіти на рак

Вчені вважають, що 43% онкологічних захворювань можна уникнути, якщо дотримуватися наступних норма поведінки:

1. Відмовитися від такої згубної звички, як куріння, оскільки тютюновий дим містить більше сотні речовин, здатних спровокувати злоякісне зростання;
2. Достатня фізична активність;
3. Правильне і збалансоване харчування, не можна їсти багато консервованих продуктів, гострої їжі і т.д .;
4. Вакцинація проти деяких вірусів, здатних викликати онкологічні захворювання;
5. Правильне ставлення до своєї шкіри - уникнення тривалого загорання і відмова від відвідування соляріїв.

В цілому ж, здоровий спосіб життя, своєчасна вакцинація і регулярні медичні огляди - це головні шляхи запобігання не тільки такої страшної хвороби, як рак, а й багатьох інших серйозних захворювань.

Так що, їжте добре, одягайтеся тепліше і не курите. Здоровіше будете!