Доросла благодійність: хто допомагає людям яким за 18?
Незважаючи на велику кількість існуючих наразі в Україні благодійних фондів та організацій, наше суспільство ще тільки вчиться допомагати. Та й здебільшого допомога ця стосується лише дітей. А як бути дорослим? До кого звернутися?

Таким питанням задалася й молода киянка та ініціативна дівчина Вікторія Дубровська, коли навесні 2017-го у її тата виявили онкологію 4-ої стадії.

- Було дуже страшно, а після страху прийшов шок і розпач від того, що ми не мали до кого звернутися по допомогу. Виявилося, що в Україні існує величезна проблема дорослого благодійництва – якщо ти дорослий важкохворий, то можеш сподіватися лише на себе та своїх близьких. В нашому випадку гроші закінчилися буквально після трьох місяців лікування. Потім довелося позичати, брати у борг, відкривати кредити… Треба було діяти. Тоді я згадала про нашу з подругою Оленою Федоренко студентську мрію – магазин-барахолку, де на виручені кошти можна було б комусь допомогти. Це той випадок, коли втілення мрії у життя стало не просто бажанням, а життєвою необхідністю. Загалом ми змогли продовжити татове життя на півтора роки. За цей час вимушеного знайомства з проблемами дорослих онкохворих я зрозуміла, що й надалі буду займатися благодійницькою діяльністю і хоч якось допомагати таким людям. В березні 2018 року розпочав свою діяльність «СВЕТР» - благодійницький магазин одягу, де кожен бажаючий може віддати свій непотрібний одяг і натомість придбати щось у Instagram-магазині за символічну ціну. Кошти від продажу одягу йдуть на закупівлю препаратів, яких немає в національному реєстрі, але які напрочуд необхідні дорослим пацієнтам. Придбані препарати ми офіційно передаємо на баланс Київського міського клінічного онкологічного центру у вигляді благодійної допомоги. За час існування «СВЕТРу» вдалося зробити закупівлі на 30 тисяч гривень – розповідає Вікторія.
Раніше Вікторія Дубровська працювала у Антикорупційній раді при Київському міському голові і займалася громадською діяльністю, а Олена Федоренко працювала в маркетинговій компанії. Наразі вони – засновниці-координатори благодійного фонду і «СВЕТР» - його серцевина, яка дає змогу допомагати дорослим онкохворим людям. У своїй маленькій, але креативній і дієвій команді, мають вже й відомих однодумців – Римму Зюбіну та Ольгу Сумську. Також дівчата за підтримки лікарів Київського міського клінічного онкологічного центру займаються просвітницькою діяльністю і допомагають у вирішенні проблем дорослим важкохворим.

Уфонд також дізнався про фонди, діяльність яких спрямована на адресну допомогу дорослому населенню нашої країни.

«Хелпус»
– фонд допомоги дорослим. «Команда «Хелпуса» - це група людей, які хочуть допомагати ближнім. Багато років тому нами був створений сайт «Діти Запоріжжя», метою якого була допомога дітям-сиротам. Пізніше з’явився Запорізький обласний благодійний фонд «Щаслива дитина», який надає систематичну допомогу дітям-сиротам, хворим дітям, багатодітним і кризовим сім’ям, інтернатам і дитячим лікарням Запорізької області. За роки роботи фонду допомога була надана десяткам дітей. Але також десяткам людей ми були змушені відмовити. Тому що вони - дорослі. І ми, як «дитячий фонд» не могли допомогти їм. І не могли навіть порадити, куди звернутися. Тому що фондів, які допомагають дорослим, в Україні практично немає.Одного разу в офісі дитячого благодійного фонду «Щаслива дитина» пролунав дзвінок. Молодий чоловік, хворий на рак, розповів про свій єдиний шанс на життя - операцію з пересадки кісткового мозку, вартістю десятки тисяч доларів. Через те, що наш фонд, як і сотні інших українських фондів, надає допомогу тільки дітям, ми не змогли допомогти цій людині. Ба більше - ми навіть не змогли підказати йому жодного фонду, який зміг би допомогти дорослому, який опинився в такій ситуації. «Так мені що, вмирати?» - пролунав відчайдушний голос в слухавці. Ми не знали що відповісти цій людині. Такі дзвінки лунали у нашому фонді дуже часто. Про допомогу просили сотні дорослих з ДЦП, онкологією, хворобами серця. Але основна частина таких людей помирала або ледь животіла, не отримуючи жодної допомоги від суспільства. Ми не могли більше залишатися осторонь проблем дорослих - так з’явився проект «Хелпус», а згодом і фонд» - розповідає голова правління фонду Альберт Павлов.

«HELPGROUP» – Всеукраїнський благодійний фонд допомоги і розвитку.Про себе говорять так: «Фонд був заснований друзями, які намагалися врятувати життя. Ми об’єдналися, дізнавшись, що у нашої близької і коханої людини виявлена ​​онкологія. Хвороба проходила дуже стрімко. Ускладнення захворювання змусили звернутися в Ізраїльську клініку, де погодилися взятися за лікування за умови наявності суми в 100 000 доларів. Розпочавши збори на лікування, ми задумалися над питанням відкриття благодійного фонду, який офіційно міг здійснювати збір коштів, від імені якого можна було б звертатися з проханнями у сприянні та організації благодійних концертів, установці благодійних боксів та інших заходів, спрямованих на збір коштів. Так було прийнято рішення у формуванні та відкритті Всеукраїнського благодійного фонду імені Марії Говорової, для якої і здійснювався збір коштів на лікування. Спочатку ми не планували здійснювати діяльність фонду в подальшому та й не замислювалися над цим, адже метою відкриття фонду на той момент, було зібрати потрібну суму для лікування близької людини. Заснувавши свій фонд, ми могли бути впевненими, що всі зібрані кошти йдуть за призначенням. Так склалося, що хвороба перемогла, і близької нам людини не стало. За час зборів коштів на лікування нами була зроблена велика робота з організації концертів, змагань, інформаційних виступів в телевізійних та друкованих ЗМІ, були налагоджені відносини з органами державної влади, студентськими, волонтерськими та іншими громадськими організаціями та об’єднаннями. У благодійний фонд стали звертатися інші хворі, яким ми вже не змогли відмовити в зборі коштів та інформації про лікування в Україні та Ізраїлі. Нами було прийнято рішення зберегти організацію, перейменувавши фонд у всеукраїнський благодійний фонд допомоги і розвитку «HELPGROUP». На згадку про близьку людину, яка була справедлива, чесна і чуйна, ВБФ «HELPGROUP» дотримується тих же якостей і правил».

«Let’s help» - Міжнародний благодійний фонд.Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» був створений у 2015 році та допомагає хворим людям, дітям, літнім людям, тваринам.

Також, проекти по адресній допомозі не тільки дітям, а й дорослим можна знайти і на сайті Української біржі благодійності. Деякі фонди, оператори допомоги Української біржі благодійності, йдуть на зустріч, і беруть проекти допомоги дорослим людям, до повної реалізації на сайті УББ. Тим самим, допомагаючи людям старше 18 років.

Автор Катерина Стебельська

Читайте також: Несолодке життя. Що чекає на батьків після встановлення у дитини діагнозу «цукровий діабет». Поради фахівця

DONATION