Людство втрачає слух!
Кожного року на початку березня відзначається Міжнародний день слуху.

Втрата слуху – поширена проблема не лише в Україні. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров‘я, на глухоту і різні порушення слуху хворіють більше 300 мільйонів чоловік, і до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз. Наш світ стає надто гучним!


«Багато людей, які мають проблеми зі слухом, не готові це визнати. Не готові перевірити слух, почути про проблему, почати користуватись слуховим апаратом, не готові повернути собі можливість чути, - зазначив засновник організації «Відчуй» Андрій Пишний. - Коли людина втрачає зір - це відгороджує її від предметів, коли людина втрачає слух - це відгороджує її від людей».

Проект «Коли тиша заговорила» поповнився соціальною акцією «Перевір слух» до Міжнародного Дня слуху. Для дітей і дорослих лікарі провели пізнавальні майстер-класи, де на реалістичному макеті розповідали про будову вуха і правильний догляд за органом слуху. Також всі бажаючі могли пройти спеціальне обстеження і перевірити свій слух в 7 точках прийому лікарів. На початку процедури медики дивилися на стан вушних каналів за допомогою спеціальних приладів, а потім, надівши навушники, включали звуки різної гучності та інтенсивності. Почувши їх, людина повинна натиснути кнопку на джойстику, підтвердивши, що добре чула звук. Варто відзначити, що всі процедури, майстер-класи, а також прийом лікаря провели абсолютно безкоштовно прямо в залах ТРЦ «Дрім Таун».В результаті перевірки порушення слуху виявлено у 32% людей, які пройшли процедуру скринінгу. Під час акції волонтери не тільки інформували відвідувачів про правила догляду за вухами, а й проводили соціальне опитування - чому ті, перевіряють чи не перевіряють свій слух. Опитування понад 1000 людей показало, що 58% ніколи не перевіряли свій слух через те, що просто не задумувались про це.

То ж 5 порад від Відчуй:
• Слідкуйте за своїм здоров’ям. Якщо закладення вух не минає за декілька днів – терміново зверніться до лікаря. Не запускайте нежить.

• Слухайте музику в навушниках не довше 1 години підряд і не більше 2 годин за добу.
• Контролюйте рівень гучності. Звук в навушниках не повинен перевищувати 60% від максимальної гучності.
• Раз на рік в обов’язковому порядку відвідуйте ЛОРа та перевіряйте слух.
• Слухайтесь та відчувайте своїх рідних та близьких.

*«Відчуй» - громадська організація, заснована Людмилою та Андрієм Пишними. З 2011 року системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. За сім років діяльності організація реалізувала понад 15 всеукраїнських проектів. Серед них: унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей із порушеннями слуху, створення креативного простору «ТАМ» та музичного класу «Біг Бах» для нечуючих, цикл уроків про інклюзію для школярів, безкоштовні онлайн-курси жестової мови для широкого загалу.