Навчання без обмежень з гарантією працевлаштування
Все дедалі більше молоді переконується у тому, що епоха «класичної» освіти з проміжком у 4-5 років, далеко не те, що може забезпечити гарною роботою з достойною платнею. Та й роботодавці вже давно «не женуться» за бакалаврами чи магістрами, віддаючи перевагу практикам після спецкурсів, аніж теоретикам після університетів. Світові ж тенденції ще радикальніші – переважна більшість професій сьогодення взагалі зникнуть протягом найближчих 10 років. Як казав колись Абрахам Маслоу: «Ми потребуємо такого типу людину, яка була б здатна жити у світі, що постійно змінюється». Що може їй у цьому допомогти? Відкритість і доступ до освоєння спеціальних знань та націленість на безперервне навчання по життю. Саме такі характеристики і об’єднує у собі онлайн-навчання, яке робить можливим здобуття якісної освіти і професійних навичок абсолютно для всіх за найкомфортніших умов.

Нещодавно відома українська безкоштовна освітня платформа Prometheus створила новий цікавий проект з промовистою назвою «Ти можеш усе! Можливості безмежні!». За словами розробників цей проект онлайн-навчання створювали спеціально для людей з інвалідністю, аби надати усім бажаючим людям з особливими потребами шансу навчатися безоплатно і якісно на онлайн-курсах та в подальшому взяти участь у конкурсі на вакантні посади в провідних ІТ-компаніях України.«Програма навчання складатиметься з 2 основних курсів та 2-3 додаткових на вибір. Серед основних курсів – Курс «CS50: Основи програмування» від Гарвардського університету вважаються найкращим курсом для опанування комп’ютерної майстерності у світі. Принцип простий:
1.Учасники мають зареєструватися на платформі безкоштовних курсів Prometheus на онлайн-курси з визначеного за посиланням переліку.
2.Протягом 14 тижнів слухачі за менторської підтримки провідних викладачів українських університетів та фахівців з ІТ-компаній проходять навчання на онлайн-курсах, складають тести та виконують завдання відповідно до програми.
3.Учасники проекту проходять завершальне тестування, отримують сертифікати і право взяти участь у конкурсах на вакантні посади в провідних ІТ-компаніях України ,які проводитимуться виключно серед учасників проекту. Умов для участі в проекті всього дві: наявність бажання; на етапі участі в конкурсах на вакантні посади, окрім резюме та сертифікатів про успішне закінчення курсів, необхідно підтвердити інвалідність відповідними документами», – зазначив співзасновник ГО Prometheus Іван Примаченко під час брифінгу в інформаційній агенції.

За його словами програма навчання повністю адаптована для людей з інвалідністю, зокрема, вадами зору та слуху. Гарантію працевлаштування осіб з інвалідністю забезпечує Міністерство соціальної політики України, яке нещодавно підписало Меморандум з Асоціацією «Інформаційні технології України» та ГО Prometheus.

«Це перший проект з Мінсоцполітики, і це чудова можливість для всіх сторін, оскільки в нас є багато компаній, які зацікавлені у працевлаштуванні осіб з інвалідністю. В нас навіть офісний простір, який зараз будується, адаптований під потреби осіб з інвалідністю. Тобто люди можуть працювати з нами як знаходячись в офісі, так і дистанційно», – наголосив віце-президент Асоціації «Інформаційні технології України» Максим Почебут.

Реєстрація на курс почалась 5 лютого, а навчання стартує з 5 березня.

Ще одна гарна можливість цікаво та безкоштовно навчатися є у підлітків 13-17 років. Адже вони мають нагоду долучитися до безкоштовної програми з популяризації науки «Science Teens Platform». Це вільне науково-освітнє середовище для підлітків, де вони можуть спілкуватися з українськими та світовими вченими, розвивати критичне мислення, а також створювати наукоємні стартапи і проекти. На учасників чекають лекції та воркшопи за 3-ма напрямами: космос, природа, людина.

Автор Катерина Стебельська

Читайте також: Як працюють люди з інвалідністю: історії АТБ та ЕКО маркету