Технології в допомогу: розумні годинники та трекери
Дані фітнес-трекерів Fitbit дозволили американським дослідникам з Інституту Скріппса уточнити прогноз по епідеміям грипу на рівні штату. Результати дослідження опубліковані в журналі The Lancet Digital Health.

Автори роботи аналізували дані 200 тис. користувачів трекерів Fitbit, що вимірюють основні показники здоров‘я - серцебиття, якість сну - з березня 2016 року по березень 2018 року. 47 тис. оксіб, чиї дані в знеособленому вигляді були задіяні в дослідженні, при цьому користувалися трекерами Fitbit постійно. Наклавши ці дані на інформацію про спалахи грипу за попередні три тижні, команда дослідників на чолі з епідеміологом Дженніфер Рейдін змогла прогнозувати епідемії грипу на місцевому рівні фактично в режимі реального часу. В даний час така інформація в США збирається і аналізується урядовими Центрами з контролю і профілактиці захворювань, чиї прогнози засновані на даних вже звернулися до лікаря пацієнтів і узагальнюються з затримкою в один-три тижні.«Коли люди хворіють, їх серцебиття в стані відпочинку зазвичай прискорюється, також змінюється і їх щоденне життя, і режим сну, - каже доктор Рейдін. - Дані, отримані за допомогою переносної електроніки, яку вже використовує більшість населення, можуть дозволити органам охорони здоров‘я впізнавати спалахи грипу та грипоподібних захворювань швидше і з більшою точністю, ніж можливо в нинішній ситуації».

За оцінками фахівців, фітнес-трекерами і розумними годинниками зараз користується близько 30% населення США. З розвитком переносної електроніки з‘являються нові сенсори, які відслідковують рівень тиску, температуру тіла, серцеві ритми, а скоро, можливо, і дозволять розпізнавати кашель. «За умови цілодобового доступу до даних від цих приладів, - говорить доктор Рейдін, - ми зможемо в якийсь момент виявляти рівень захворюваності з точністю до дня, а не до тижня».

Читайте також: Індивідуальний підхід та самореалізація: як люди з інвалідністю працюють в МакДональдз