Технології в допомогу: «Be My Eyes»
Коли телефон з виходом в інтернет зовсім не розвага. Про корисний додаток, заснований на взаємодопомозі і довірі.

Знайти в холодильнику що-небудь поїсти, перевірити термін придатності продукту, купити потрібну річ - все це не складе труднощів, але тільки коли... ваші очі бачать! Коли у вас поганий зір або його немає зовсім, то навіть дрібні домашні справи можуть перетворитися у велику проблему. Виявляється, її можна вирішити через додаток на телефоні.

У 2015 році некомерційна організація з Данії запустила технологію, покликану спростити життя людям з порушеннями зору. Основою для програми Be My Eyes (в перекладі з англ. - «Будь моїми очима»), що дозволяє «побачити» світ через камеру смартфона, послужило поєднання звичайного відеодзвінка та міжнародної команди добровольців.

Як це працює

Раніше додаток був доступний тільки для користувачів iPhone та iPad, але з жовтня минулого року воно стало доступно для пристроїв, що функціонують на забезпеченні Android. Щоб почати користуватися, вам потрібно встановити додаток Be My Eyes на свій телефон.

Як тільки це буде зроблено, додаток попросить вас зареєструвати новий обліковий запис. Потім вам буде потрібно вибрати основну мову, на який ви хочете допомагати або отримувати допомогу від добровольців.

Для незрячих людей після вибору мови на смартфоні з‘явиться головний екран додатка, в якому користувач може звернутися за допомогою, натиснувши на кнопку Call First Available Volunteer, тобто зателефонувати першому доступному волонтеру. Відзначимо, що кнопка виклику - практично весь екран телефону, щоб незрячим зі слабким зором було простіше зробити дзвінок.

Коли незряча людина натискає на кнопку, повідомлення про виклик відправляється відразу декільком добровольцям одночасно. Перший волонтер, який відповість, буде підключений за допомогою відеодзвінка. Волонтер може просто побачити проблему за допомогою камери смартфона сліпої людини, надати допомогу і відповісти на питання.Якщо ви волонтер і говорите більш ніж на одній мові або вам потрібно змінити свою мову, ви завжди можете змінити або додати додаткові язики в «Налаштуваннях». Додамо, що сервіс надає випадкових людей з різних країн. Параметр країни задати не можна, тому волонтерам доведеться говорити і слухати англійською мовою.
Відзначимо, що сьогодні в системі зареєстровано 140 702 незрячих користувача і понад 2,5 млн волонтерів. Однак в Україні додаток поки ще не став популярним. Можливо, проблема в слабкому знанні англійської. Але хто знає, можливо, якщо нас стане більше, розробники зможуть фільтрувати користувачів по знанню мови.

Тим часом додаток рятує незрячих людей по всьому світу. Він став незамінним, перш за все, для тих, хто живе і працює без допомоги зрячих родичів або спеціальних помічників. Так, з одного боку, Be My Eyes дозволяє незрячим справлятися з великими і маленькими завданнями, а з іншого - приносить радість зрячим людям, що допомагають іншим, таким простим і природним чином, кажуть волонтери.
До слова, розробники Be My Eyes застерігають - користувачам заборонено показувати сексуальні сцени і зображення шокуючого характеру. Але, за словами добровольців, неприємні інциденти трапляються вкрай рідко. Найчастіше незрячі просять описати місцевість і перешкоди, які зустрічаються на дорозі.

Be My Eyes засноване на концепції людяності і взаємодопомоги. Додаток - це відмінний шанс для людей зробити наш світ кращим, приділяючи цьому всього кілька хвилин в день, кажуть творці.

Доступ до Be My Eyes абсолютно безкоштовний, кожен охочий може запропонувати свою допомогу нужденним.

Хвиля емоцій

Щоб переконати вас приєднатися до додатка і стати на час чиїмись очима, ми зібрали відгуки тих, хто вже користується Be My Eyes:

«У мене з‘явилася можливість допомагати іншим, і вони завжди так вдячні! Це відмінний спосіб служити іншим!»

«Мені подобається цей додаток і те, що він робить для життя людей! Я тут уже кілька місяців і відповів на три дзвінки. Я ніколи не забуду другий дзвінок. У мене був поганий настрій через сімейні проблем. По дорозі на роботу мені зателефонувала жінка, яка просила допомогти у виборі вбрання. Незважаючи на те, що це була просте і швидке завдання, моє серце наповнилося радістю! Вона мені нагадала, що в світі, крім поганого, є багато хорошого! Я з нетерпінням чекаю ще дзвінків в майбутньому!»

«Я допомогла дівчині вибрати відповідні сережки для сукні. Вдруге іншій людині - вибрати шампунь. Обидва дзвінка зайняли менше 5 хвилин. Відмінний додаток!!!»«Я допомагала жінці знайти потрібний їй сир в магазині. Але нашу розмову почув повз проходящий хлопець і допоміг їй. Це дійсно крутий додаток»

«Відмінна концепція! Чоловік просто хотів переконатися, що надів відповідні штани і піджак перед тим, як вийти з будинку. Браво! Рекомендую!»

«Це фантастичний додаток, який пов‘язує сліпих або частково зрячих користувачів зі зрячими людьми. Це відніме у тебе трохи часу, але те почуття, коли допомагаєш іншим, ні з чим не порівняти. На цьому тижні я допоміг жінці розсортувати речі для прання, просто називаючи колір»

«Скачал додаток вчора, і сьогодні був перший дзвінок. Я допоміг людині вибрати рис на вечерю, прочитавши те, що написано на коробці. Я був у захваті і не можу дочекатися, коли мені подзвонять ще»

«Це такий чудовий спосіб об‘єднати людей. Спасибі за те, що дозволили мені бути корисним»

«У мене був чудовий досвід з дівчиною, якій потрібна була допомога з комп‘ютером. Їй потрібно було знати, які файли вона виділила на екрані. На це знадобилося небагато часу. Раджу всім волонтерам - використовуйте терпіння, доброту і гумор. Це був дійсно класний досвід!»

«Мені зателефонувала молода жінка і запитала, чи в порядку її макіяж. Вона була на конференції, і я «супроводжував» її в ліфт і вниз в лоббі, де були інші, хто міг їй допомогти»

«Сьогодні був мій перший дзвінок. Дівчині потрібна була допомога з вибором лаку для нігтів. Я сподіваюся допомогти ще багатьом. Якщо вам подобається допомагати людям, скачайте цю програму»

«Це велика допомога для мене, у мене немає зору. У мене є моя собака-гід, вона добре робить свою роботу. Але я дякую всім волонтерам, які допомагають мені ходити по магазинам і готувати їжу»

Почитавши ці відгуки, надихнулися і ми. Сподіваємося, ви тепер теж зможете зробити цей світ трохи добрішим. До речі, непоганий стимул підтягти свою англійську, правда?