Устаткування, продуктові набори та дезінфікуючі засоби: як допомагав український бізнес під час карантину
Темою цього року однозначно став коронавірус. Пандемія нагрянула раптово, захопивши всі міста, країни і континенти. Природно, що в такій непростій для всього світу ситуації, багато хто почав активно допомагати лікарням і всім тим, хто постраждав від інфекції. Осторонь не залишився і український бізнес, який активно закуповував необхідне для лікарень обладнання. Розповідаємо, як і кому допомагали деякі представники українського бізнесу, серед яких і партнери Уфонду, під час карантину.

Нова Пошта

У компанії розповідають, що ще 15 березня «Нова пошта» заявила про плани виділити 25 млн. грн. на допомогу українським лікарням. А вже 18 березня перша доставка апаратів штучної вентиляції легенів та іншого медичного обладнання була здійснена в Полтавську інфекційну лікарню.

«Ми продовжили закупівлю обладнання та захисних матеріалів для лікарень України, і до сих пір зробили ще кілька поставок. Також ще в березні компанія прийняла рішення розширити свій ключовий соціальний проект «Гуманітарна пошта України» і безкоштовно доставляти засоби індивідуального захисту і все необхідне для боротьби з вірусом лікарням, дитячим будинкам, військовим і незахищеним верствам населення. В рамках цього проекту «Нова пошта» тільки в квітні безкоштовно доставила понад 500 тонн вантажу, співпрацюючи з 135 волонтерськими організаціями», – розповіли нам в компанії.

Окрім цього, в кінці березня в координації з Офісом президента «Нова пошта» безкоштовно доставила 6,5 млн одиниць медичних товарів в лікарні 24 областей і міста Києва.

«Спільно з Розеткою та фондом «Життєлюб», за підтримки міської адміністрацій ми запустили проект допомоги людям похилого віку. Завдяки йому десятки тисяч пенсіонерів по всій Україні можуть залишатися вдома і не наражати себе на небезпеку, виходячи в магазин за продуктами. Ідея проста - будь-хто може «підвісити» (замовити) продуктовий пакет на сайті Розетка, який доставлять літнім одиноким людям, що входять в найбільш вразливу від коронавирусной інфекції категорію громадян», – відзначають в компанії.
ПриватБанк

На початку березня благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!» ініціював акцію «Дихай! Разом проти коронавіруса». Вона спрямована на збір коштів для придбання апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів, пульсоксиметрів та інших засобів, які допоможуть пацієнтам боротися з критичним ходом COVID-19.

«Обладнання поставляється українським лікарням в регіони, ситуація в яких гостро потребуюча. Сьогодні акція зібрала понад 38 млн. грн. З них понад 29 млн. грн. перерахував ПриватБанк і 3 млн. грн. - міжнародна платіжна система MasterCard. У лікарні вже доставлено 11 апаратів ШВЛ експертного класу (Одеса - 2 ШВЛ, Івано-Франківськ, Боярка, Лисичанськ, Чернігів, Рівне, Тернопіль, Житомир, Чернівці, Львів), незабаром очікується поставка ще близько 20 апаратів», – відзначили в компанії.

Крім цього, фонд передав двом лікарням Чернівців, лікарням Тернополя і Житомира ряд медичного обладнання, рекомендованого табелем МОЗ для боротьби з COVID-19 на загальну суму 6,36 млн. грн.

«І для своїх співробітників (а це понад 22-х тисяч) банк прийняв ряд ініціатив. Так, для співробітників банк закупив понад три мільйони масок, більше двох мільйонів одноразових рукавичок, тисячі літрів дезинфікуючих засобів і багато іншого. Також банк закупив для співробітників понад тисячу ПЛР-тестів і проводить безкоштовне тестування в першу чергу тим, хто за специфікою роботи піддається найбільшому ризику - операціоністи, касири, інкасатори. Всі співробітники банку: і ті, хто працює в офісі, відділеннях і ті, хто працює віддалено, отримують зарплату в повному обсязі. Ті, хто з об‘єктивних і незалежних від банку причин не можуть працювати, отримують місячні оклади», – кажуть в прес-службі банку.
ОLХ

У компанії ОLХ розповіли, що під час карантину вони активно працювали в декількох напрямках. Зокрема, підключилися до закупівлі 3 апаратів ШВЛ для лікарень Дніпропетровської області.
Представники платформи онлайн-оголошень ОLХ також додали, що для боротьби зі спекуляцією на темі коронавіруса вони модерують контент і видаляють будь-які оголошення, пов‘язані з продажем медичних товарів, тому що це заборонено законодавством.

«Щоб допомогти МСБ (малий і середній бізнес, - ред.), на нашій платформі, всім бізнес-користувачам, які придбали пакети на розміщення оголошень на початку карантину, ми продовжили термін їх дії на місяць, а в «постраждалих» категоріях надали знижку на їх покупку. Також, ми запустили серію безкоштовних онлайн-вебінарів, щоб допомогти МСБ перевести бізнес в онлайн», – кажуть представники компанії.
Фора

Мережа супермаркетів «Фора» в період карантину виділила 20 млн. грн. на допомогу в боротьбі з пандемією.

Основним вектором допомоги для компанії стала саме допомога медикам, адже вони знаходяться в зоні найбільшого ризику, а від них може залежати життя кожного з нас. Тому на більшу частину суми були закуплені в Південній Кореї захисні костюми для медпрацівників. 3 травня вони були доставлені в Україну і протягом наступного тижня розвезено по лікарнях.

«Частина коштів була спрямована на продуктові набори незахищеним верствам населення. Зараз ми роздали вже понад 1000 продуктових наборів. На черзі ще майже 14000. У цьому нам допоможе фонд «Let‘s help», вони допомагають нам тримати зв‘язок з територіальними центрами соціального захисту в різних населених пунктах України», – кажуть в компанії.

ГК «Молочний альянс»

У групі компаній розповіли, що ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат» виділив 50 тис. грн. для районної лікарні. Гроші були перераховані на умовах співфінансування на придбання обладнання для надання медичної допомоги пацієнтам, які можуть надходити в критичному стані.

«Також фінансову спонсорську допомогу місцевій лікарні надав і ВАТ «Яготинський маслозавод».
40 тис. грн. були перераховані КНП «Яготинська центральна районна лікарня» на придбання апарату штучної вентиляції легенів, а також 10 тис. грн. КНП «Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги» для придбання необхідних медичних препаратів та засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів. Підприємство в якості допомоги надало медичним установам дезінфікуючі, хлорні і миючі розчини», – розповіли нам в прес-службі.

Також, філія «Яготинське для дітей» виділила 30 тис. грн. на закупівлю засобів індивідуального захисту, дезінфекційних розчинів і медикаментів для Згурівській центральної районної лікарні.

Крім того, холдинг «Молочний альянс» підтримав соціальний проект «Жіттєлюб» і передав для формування продуктових наборів більше 300 літрів ультрапастеризованого молока.
Автор Анастасія Іщенко

Читайте також: Без тесту нікуди: як наразі відбувається госпіталізація пацієнтів