See My World: подивися на світ очима людей з порушеннями зору
Чи замислювалися ви про те, яким бачать світ люди з захворюваннями очей?

Лабораторія "Сенсор-Тех"
випустила мобільний додаток See My World, за допомогою якого можна дізнатися, яким бачать світ люди з різними патологіями зору. Ми вирішили дізнатися докладніше про систему віртуальної симуляції очних хвороб.

Додаток безкоштовний і доступний для скачування на Android та iOS. При запуску потрібно вибрати один з двох режимів. Щоб побачити різницю в сприйнятті світу людьми з порушеннями зору і без, ви можете використовувати VR-окуляри або звичайну камеру мобільного телефону.Зображення: скріншот з програми.

Для початку потрібно вибрати одну з хвороб. Відкриваємо список запропонованих патологій і починаємо з найпершої - відшарування сітківки ока. Деякі наші підопічні стикалися з цією хворобою. І хотілося б зрозуміти, як вони бачать світ до і після операції.

Додаток не відразу відкриває режим симуляції. Спочатку з‘являється інформаційне вікно. Про кожну патологію в See My World зібрана докладна інформація. Можна дізнатися про симптоми захворювання, способи його профілактики та лікування.

Ця інформація для деяких з користувачів може стати приводом для звернення до офтальмолога. А, наприклад, при тому ж відшаруванні сітківки результати лікування багато в чому залежать від швидкості постановки діагнозу. Тому ознайомчі вікна - важливий елемент програми.
Так бачить ліве око з відшаруванням сітківки. Зображення: скріншот з програми.

Прочитавши опис, запустили режим симуляції патології. Звичайно, найбільший ефект вийде, якщо ви надягнете VR-окуляри. Але і камера телефону допомагає відчути, з якими складнощами і проблемами стикаються в повсякденному житті люди з обраним порушенням.

За замовчуванням додаток показує патологію тільки на лівому оці. Наводимо камеру на предмети, які оточують нас кожен день. У правому вікні бачимо їх як зазвичай, але зліва їх обриси змінюються і стираються. Що це стіл або книжкова шафа, знаємо тільки тому, що перебуваємо в знайомій обстановці.А якщо патологія торкнулася обидва ока? За допомогою кнопок ви можете вибирати, на якому оці зір буде порушено, а також включати або повністю вимикати зображення на кожному з очей.

Деякі хвороби комбіновані. Щоб підключити ще один фільтр, смахніть екран зліва направо і виберіть додаткові умови симуляції патології. Для кожної хвороби підходять тільки певні фільтри, тому вам доведеться по черзі обирати всі варіанти і дивитися на результат.У додатку також є спеціальна функція симуляції біоничного зору. За допомогою See My World ви можете оцінити рівень сучасних зорових імплантів і дізнатися, як вони працюють. У додатку є симуляція трьох різних імплантів.
Так працює протезна система Alpha AMS. Зображення: скріншот з програми.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров‘я, близько 1,3 млрд людей у світі живуть з тією чи іншою формою порушення зору. Приблизно 80% всіх випадків порушення зору вважаються предотвратимими.

Але при важких захворюваннях допомагають тільки високотехнологічні і дорогі технології - генна терапія або протезування очей спеціальними імплантами.

Щоб підтримати дослідження і розробки, які допоможуть незрячим і слабозорим, команда лабораторії «Сенсор-Тех» за участю грантів запустила проект «Як повернути зір? Біоничні зорові протези і віртуальна реальність».

Додаток See My World - це частина проекту. Також фахівці створили перший VR-симулятор, який дозволяє будь-якому охочому «приміряти» на себе імплант сітківки і побачити світ «біонічним зором».

Щоб якомога більше людей дізналося про перспективні способи відновлення зору, команда лабораторії «Сенсор-Тех» також проведе інтерактивні освітні заходи. Стежити за новинами та розкладом можна на сторінці проекту.

Читайте також: Благодійність та сучасні технології у 2018 році

DONATION