Новий корпус «Охматеда»: як виглядає і чим дивує




Влітку 2020 року, в Києві нарешті відкрили новий корпус Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», який не могли добудувати протягом багатьох років. Розповідаємо про те, як виглядає оновлена лікарня.

Новий корпус «Охматдиту» будували десять років

Будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу «Охматдит» почалося ще в далекому 2011 році, але через два роки - в 2013 - було зупинено. В черговий раз будівництво відновили в 2016 році. Тоді, в Кабінеті міністрів вирішили розділити проект на два пускові комплекси: 23,5 тис. кв.м та 43,5 тис. кв.м.

Перший блок побудували в 2018 році, а вже в квітні 2019 року його відкрили. Ця частина комплексу оснащена сучасним медичним обладнанням для прийому пацієнтів зі складними діагнозами. Планувалося, що «Охматдит» буде налічувати кілька блоків, в яких буде 10 сучасних хірургічних відділень, п‘ять онкологічних і гематологічних відділень, а також діагностичне відділення.

Будівництво другого блоку нового комплексу завершили тільки навесні 2020 року і запланували відкриття на 1 червня.

««Охматдит» нарешті готовий! 1 квітня в новому корпусі закінчили основні будівельні роботи. Тепер справа за доставкою та підключенням медичного обладнання. Відкриття плануємо на 1 червня - до Дня захисту дітей»,повідомив президент Володимир Зеленський.

Але через пандемію коронавірусу дату довелося зрушити на кінець липня. Так, 7 липня міністр охорони здоров‘я Максим Степанов заявив, що відстрочка відкриття нової черги Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» пов‘язана з тим, що в умовах коронакризису виникла затримка з поставкою імпортного медичного обладнання.

Відкриття корпусу: найкраще обладнання і нові можливості

Офіційно добудований корпус відкрили 29 липня. Він складається з шести відділень. Там є онкологічне і діагностичне відділення, гематологія і т.д.

«Запуск нових відділень має надзвичайне значення для хворих дітей, адже для них це можливість лікуватися на найвищому світовому рівні. Сучасні умови лікування та медичне обладнання, діагностика кращого рівня, прекрасні умови перебування для дітей і їх батьків, висока якість медичної допомоги, надана нашими фахівцями - все це заради збереження життя наших маленьких пацієнтів», – відзначили в лікарні.Завдяки сучасному обладнанню стало можливим проводити в «Охматдиті» трансплантацію кісткового мозку. Максим Степанов говорив, що щорічно близько 1 млрд. грн. держава витрачає на лікування дітей за кордоном, цієї суми не вистачає, тому що лікування за кордоном в порівнянні з Україною в кілька разів дорожче, іноді в рази дорожче.

«Це відкриття дуже важливого напрямку - лікування онкохворих дітей. Це те, чого не було, це відділення онкологічного профілю, пересадки кісткового мозку, то, чого потребують наші діти. Зараз кількість дітей, яким буде надана така медична допомога, значно зросте. Тут саме класне обладнання, яке взагалі існує в світі», – сказав Степанов.

Повідомлялося, що з відкриттям нового корпусу, «Охматдит» зможе проводити в чотири рази більше операцій по трансплантації кісткового мозку.

Як виглядає новий корпус лікарні

Новий корпус виглядає яскраво та футуристично. У кожного відділення різні кольори й акценти, усюди є зрозуміла навігація. Також, в лікарні розташувалися ігрові кімнати, бібліотеки, а в палатах є санвузли та сучасні меблі.У коридорах стоять зручні дивани, в їдальнях - різнокольорові столи, всюди багато освітлення, на стінах висять величезні екрани, в бібліотеці є крісла-мішки і десятки стелажів з різноманітними книгами. Стіни в палатах розмальовані, а шафки стилізовані під багатоквартирні будинки. На території лікарні також є дитячий майданчик.

Для дітей, які змушені затриматися в лікарні на тривалий час, тут створили «Школу супергероїв», де вони можуть підтягнути не тільки шкільні предмети, але вивчити робототехніку або інші «супергеройські» предмети. А за досягнення дітям в нагороду дають супергеройські плащі.

У 2021 році на дооснащення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» буде направлено 1,2 млрд. грн. За словами заступника міністра охорони здоров‘я Світлани Шаталової, в 2020 році в новому корпусі лікарні пролікувалися близько 20 тисяч дітей.

«При повному запуску це кількість зросте до 32 тисяч. Зараз в установі встановлено 650 ліжок, планується 789. Шість операційних, які ми маємо зараз, збільшаться вдвічі. 10 тисяч операцій перетворяться в 18 тисяч», – додала заступник міністра.

Автор Анастасія Іщенко
Фото з Фейсбуку Юрія Голика, координатора програми «Велике будівництво»

Читайте також - Органи для життя: перспективи трансплантації органів в Україні